KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12202030
nr 1220 2030
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Akvarell, "Cirkusclown". Monogramsignerad 1921, a tergo "Utställd i norrköping Mars 1949". 19x14,5 cm
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 november 2018
kl 18:33:53
26/11 18:11:47
- Klassiska
26 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs