KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12202030

nr 1220 2030

Gösta von Hennigs

(1866-1941), Sverige

Akvarell, "Cirkusclown". Monogramsignerad 1921, a tergo "Utställd i norrköping Mars 1949". 19x14,5 cm

Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 26 november 2018
kl 18:33:53

26/11 18:11:47 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gösta von Hennigs

Läs mer om Gösta von Hennigs